fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Přítel užívá pervitin

Lucie

Dobrý den,přítel v mládí užíval drogy, byl půl roku ve vězení za jízdy bez řidičského průkazu. Kriminál ho poučil a dal si život dohromady. Vše jsem o něm věděla, začali jsme spolu bydlet v rodinném domě a máme dvouletou dceru. Bohužel se k drogám vrátil a pervitin kouří. Podezření jsem měla už delší dobu jednou za čas nespal, nejedl a pak to dospaval atd.. Několikrát jsem na něj uhodila, ale vždy to popřel a ještě ze mě dělal,, debila,, jak to můžu tvrdit. Už mě to naštvalo, nechala jsem mu udělat test, který dobrovolně podstoupil a vyšel pozitivní. Samozřejmě zuřil, že test je špatný, že on nic nebere. Nechala jsem to uležet a druhý den jsem nastoupila v klidu a přiznal se,že pervitin kouří, ale jenom občas, když se naskytne příležitost s kamarádem, kamarády. Vcelku o tom mluvil, že to spustila jeho bývalá práce v PPL, ale že na tom rozhodně není závislý. Takhle to užívá rok a půl. Můj dotaz zní, jak to řešit dál? Docházet někam, dělat mu testy,zvládnout to sami, rozejít se.. Já to potřebuji řešit, nedokážu dělat, že se nic nestalo a hlavně v tom nebudu vychovávat dceru.

Moc děkuji za radu.

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Lucie, dobrý den,

 

chápu Vaše znepokojení a také chápu, že máte potřebu to řešit, to je v pořádku.  

 

Doporučuji navštívit nějaké odborné zařízení a v osobním kontaktu vše více podrobněji probrat, doplnit si informace, naplánovat další vhodné kroky. Netuším, kde žijete a zda je pro Vás Praha dostupná. Pokud ano, můžete se obrátit přímo k nám. Lze zvážit i účast na skupině pro partnery uživatelů drog, kde si můžete vyměnit zkušenosti s ostatními partnery a vzájemně se podpořit. Poskytujeme bezplatné služby, jen je třeba se předem objednat. Můžete se odkázat ně mě.

 

Poradna pro rodiče, partnery a osoby blízké, SANANIM

Žitná 1574/51

Praha 1

 

mapa

 

pevná linka: +420 284 824 234 

mobil: +420 739 268 527
e-mail: rodice@sananim.cz

 

Pondělí

9 - 19

Úterý - čtvrtek

9 - 17

Pátek

9 - 15

 

http://www.sananim.cz/o-nas-1/poradna-pro-rodice-ppr.html

 

Užitečné informace: http://www.drogovaporadna.cz/pro-rodice-a-blizke.html

 

 

Za Drogovou poradnu, Markéta Kordová

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko