fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

mariuhana

miro

dobry den chtel jsem se zeptat jelikož my zadrželi ridicky prukaz krome mariuhany vy visel z krve pozitivny tet jesšte cekam na visledky kolik tam toho vlastne bilo muže se stat když tam bude min ne 1 a neco že bi miho vratily zpet když sem mariuhanu nereidil pod vlivem mariuhany a zjistli že sem ji mel jelikož ta atozka že sem použil mariuhanu pred tydnem a po tydnu sem sedl do auta a po te ta kontrola je možne že bymi ho vratily spatky budu mit stoho soud mužu se chitat na 6 mesicu zakaz

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, Miro,

 

jestli tomu dobře rozumím, dělala vám policie při běžné silniční kontrole test na marihuanu a ten byl reaktivní. Trochu mne mate, že mluvíte o testech z krve - klasicky se screeninogvé testy při policejní kontrole provádí z potu, stěrů z úst, dělají se dechové zkoušky, nebere se krev ani moč. Oproti tomu laboratorní testy se dělají právě z moči či krve. Dál si nejsem jistá, jestli už máte nějaké výsledky testů z laboratoře. Laboratorní testy totiž budou pro další rozhodování zásadní.

 

Mohlo se stát, že byl policejní test reaktivní jen na základě přítomnosti pasivních metabolitů. Teprve laboratorní testy určí výši hladiny látek - aktivních i pasivních metabolitů a podle jejich výše bude nejspíš i soudní znalec rozhodovat o tom, zda jste byl či nebyl při řízení aktuálně pod vlivem. Situace je tedy na základě těch pár informací, které od vás mám, jen velmi těžko odhadnutelná. Jestli je to tak, že jste užil týden před policejní kontrolou a nebyl jste pravidelný uživatel, mohlo by se stát, že vám doklady vrátí. Ale to předbíhám - podstatný je v tuto chvíli výsledek testu.

 

Testovali vás i na jiné látky?

 

V tuto chvíli vás mohu ještě odkázat na naši spřátelenou Právní poradnu Asociace neziskových organizací, která se na podobné případy zaměřuje. Právní konzultace nabízí zcela zdarma - stačí zavolat a objednat se, nejlépe přijít i s příslušnými dokumenty, záznamy a výsledky testů. V některých případech nabízí i právní zastupování.

 

Z dotazu mám dojem, že nejste Čech, možná by nebylo od věci, kdybyste měl k ruce někoho, kdo vám pomůže. 

 

Kdyby bylo potřeba, napište znovu. Jinak přikládám kontakt na poradnu:

 

Právní poradna A.N.O.

Koněvova 95

130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

 

Držím palce, aby vše dobře dopadlo a snad bude pro vás celá situace "jen" dostatečným varováním.

Zdraví,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko