fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Pervitin

lala57

Dobrý den. Měla bych na Vás dotaz: za zhruba 10 dní jdu na operaci a budu samozřejmě pod celkovou narkózou. Včera jsem si dala trochu pervitinu, opravdu minimální množství (jednu menší čáru). Našla jsem na diskuzích, že pervitin je v těle při občasném užití maximálně 7 dní. Opravdu upřímně (vím, jak je to nebezpečná droga apod..)- bude to mít nějaký vliv na narkózu, která mě za 10 dní čeká? Děkuji za odpověď.

Odpověděl: Markéta Kordová

Lalo, dobrý den,

před samotnou operací Vás budou čekat předoperační vyšetření, také budete vyplňovat formulář, který bude mapovat Vaši zdravotní anamnézu a mezi otázkami, které se dotazují například na úrazy, aktuální užívání léků, dětské nemoci, rodinnou anamnézu, poslední užívání antibiotik apod. je i dotaz na kouření cigaret, užívání alkoholu a dalších drog.

 

Dle mého názoru je dobré, aby lékaři věděli o všem. Především s ohledem na případná rizika spojená s kontraindikacemi v souvislosti s podáním medikace. Také pro anesteziologa je toto důležitá informace. Lékaři jsou vázání mlčenlivostí a lékařským tajemstvím, takže informace, které jim poskytnete, zůstanou u nich.

 

Detekce pervitin:

moč  - 3 až 21 dní (při konzumaci ,,občas" cca týden)

detekce krev -  1 až 3 dny

detekce sliny  - totožná jako u krve

 

Stačí to v tento moment takto?

 

Přeji, ať zákrok dobře dopadne.

 

S pozdravem, MK

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko