fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Testy na drogy na preventivní prohlídce

Anonym

Zdravím, zítra mám jít na preventivní 17-ti letou prohlídku, mám přinést i ranní moč. Mohou provádět i test na drogy? Drogu (extázi) jsem užila před třemi dny, tak mám obavy, že by to zjistili.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověděl: Markéta Kordová

Zdravím Vás.

Při běžných lékařských prohlídkách, se přítomnost drog nezjišťuje, pokud k tomu není nějaký konkrétní důvod.

 

Pro Vaši orientaci, jak přibližně se dá Extáze prokázat - detekce z moči max 14 dní, při občasném užívání se testy negativizují cca do týdne - detekce z krve 1 - 3 dny.

 

Podotýkám, že jde pouze o orientační údaje, jelikož je to vždy velmi individuální záležitost. Doba záchytu se odvíjí především od frekvence a intenzity předešlého užívání, velikosti dávek a množství obsažených účinných látek. Také je důležitá individualita metabolismu.

 

Obsahem preventivních prohlídek dětí v 17 letech věku je:

a) doplnění sociální, rodinné a osobní anamnézy podle odstavce 5 písm. a), kontrola, popřípadě doplnění chybějícího očkování dítěte, v rozsahu stanoveném jiným právním předpisem,

b) zjištění hmotnosti a výšky dítěte, zjištění výškově-hmotnostního poměru a posouzení růstu dítěte podle růstových grafů z důvodu odhalení případné podvýživy, nadváhy či obezity,

c) kompletní fyzikální vyšetření, včetně prohlídky kůže,

d) vyšetření moče,

e) vyšetření krevního tlaku, pulzu,

f) vyšetření zraku,

g) vyšetření sluchu, řeči a hlasu,

h) vyšetření dutiny ústní a stavu chrupu včetně doporučení stomatologického vyšetření,

i) poučení o chráněném sexu, u dívek doporučení preventivního gynekologického vyšetření podle § 4,

j) zhodnocení rizik do dalšího života vyplývajících z rodinné i osobní anamnézy a vyjádření k pracovnímu, případně studijnímu zaměření; u osob zdravotně postižených vyjádření k omezení přípravy na pracovní uplatnění a k pracovní schopnosti a informování o možnosti požádat příslušný úřad práce o rozhodnutí, zda nejde o osobu zdravotně znevýhodněnou, podle jiného právního předpisu.

 

Jestli se na tento špás přijde nebo ne Vám bohužel neumím říct. Nedokážu odhadnout, jelikož netuším, zda například rodiče o Vašich experimentech ví nebo ne. Pokud by šlo o konkrétní testování drog, mohla by se přítomnost prokázat. Pokud půjde o běžné vyšetření, tak tam se přítomnost drog nezjišťuje.

 

Doporučuji opatrnost, experimenty s drogami dost často nekončí úplně dobře...

 

Mějte se hezky.

 

S pozdravem, MK

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko