fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Odvikacka heroinu doma

Jakub44

Dobrý den, potřeboval bych od vás názor na to, jak se moje přítelkyně snaží přežít absťák z heroinu a co vlastně na to užívá.Sam jsem perníkár,Herák mi nic neříká a doktor taky nejsem.Tak prosím o Váš názor.pritelkyne je na půl gramů denně, bere tak půl roku.ma bloky z minulosti,psychicky na dne a od toho se odvíjejí všechny její absťák. Protože dokáže vydržet pět dni bez menších fyzických příznaků.staci však malá chyba, hádka a je zpátky.na detox ji zatím nedokopu.snazim se aspoň k nějakými psychologovi na pokec.Kazdopadne abstinuje bez eska.vymenila ho za opioid prášek jménem Mabron.Moc jsem se toho o něm nedozvěděl.Myslíte že to má efekt brát na to právě mabron a jake je riziko návyků. Ptám se jak trouba, sorry.Je paličatá a asi tak...Jen bych potřeboval váš názor na Mabron co na to bere.Začala na 150.diky

Odpověděl: Zbyněk Oktábec

Dobrý den,

 

děkujeme za dotaz.

 

Je dobře, že se Vaše přítelkyně rozhodla s užíváním něco dělat, nicméně podle toho co píšete, tak vytlouká klín klínem. Tramadol (Mabron) není určen pro substituční léčbu a rozhodně nemá natolik velký potenciál, aby pokryl abstinenční příznaky po vysazení heroinu. Navíc ve vysokých dávkách může být až životu nebezpečný. A samozřejmš má i závislostní potenciál.

 

Doporučil bych Vám tedy, abyste zkusil Vaší přitelkyni motivovat k tomu, aby zašla do některého ze substitučních center, kde by bylo po vstupním kolečku možno zahájit substituční léčbu buprenorfinem nebo methadonem na patřičné dávce, což jsou jediné dvě látky, které jsou k substituční terapii schválené a lze je používat.

 

Navíc docházení do substituce jí bude postupně stabilizovat i psychicky a sociálně, tj. nemusely by vznikat hádky apod.

 

Ürčitě bych tedy nedoporučoval užívat tramadol, ale vyhledat odbornou pomoc v substitučním centru. Bohužel nepíšete odkud jste, ale pokud nám napíšete své PSČ, rádi Vám vyhledáme nejbližší vhodnou službu.

 

Stačí to takto?

 

S pozdravem

Dr. Zbyněk Oktábec

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko