fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

schizofrenie

sdv

dobrý den, chci se zeptat za jak dlouho po užití marihuany může vzniknout schizofrenie? můžou mít na to nějaký vliv panické záchvaty které začaly po cca 2 týdnech od posledního hulení?

Odpověděl: Amrit Sen

Opět zdravím.

 

Mám pocit, že už jste nám několikrát kvůli obdobným potížím psal, opravte mě prosím, jestli se pletu, přikládám tedy rozšířenou a dopolněnou kopii předchozí odpovědi.

 

Nepíšete, jestli Vám byla k něčemu, tedy ještě pokus a doporučení, abyste informace a naše doporučení vzal vážně, začal konat a konaktoval odbornou podporu a pomoc, zavolal do nejbližší adiktologické ambulance, AT poradny, Kontaktního centa, nebo obdobného zařízení které poskytuje podporu, pomoc, poradenské konzultace a léčbu uživatelům návykových látek a v každém případě potíže také konzultoval s psychiatrem - adiktologem.

 

Situace, jak ji popisujete, vykazuje symtomy případné toxické psychózy, která se v souvislosti s užitím, nebo užíváním, může v podstatě kdykoli po užití THC projevit, zejména křehčím lidem, kteří v sobě z nejrůznějších důvodů nosí předpoklady k psychickým poruchám, mezi které patří i nastartování, rozvinutí, nebo prohloubení schizofrenie.

 

Znamená to, že se Vám podobný zážitek od teď už může objevit kdykoli, ať už po užití konopných drog, ale i psychostimulantů a halucinogenů, po užití i minimální dávky "materiálu".

 

Doporučuji Vám tedy od užívání psychotropních látek zcela upustit, pokud to nedokážete, tak aspoň odložit další užití na co nejdelší čas. V opačném případě existuje riziko, že se u Vás nastartuje, rozvine, nebo prohloubí psychické onemocnění, které nemusí být snadné léčit ani v případě, že byste do budoucna už žádné drogy neužil, v krajním případě, že se Vám úplně uzdravit nepodaří nikdy.

 

Pokud by se podobné potíže měly vracet, ať už v souvislosti s užitím drog, nebo bez nich, doporučuji Vám kontaktovat odbornou pomoc. Momentálně nepanikařte, nastavte si poklidný režim bez drog a alkoholu, odpočiňte si, dodržujte spánkový, potravinový a pitný režim, doplněný o dostatek vitamínů a užitečných minerálů.

 

Užitečné odkazy:

http://www.drogovaporadna.cz/drogy-a-nemoci.html

http://www.drogovaporadna.cz/konopne-drogy-uvod.html
http://www.drogovaporadna.cz/konopne-drogy-uvod/konopne-drogy.html
http://www.drogovaporadna.cz/drogy-a-nemoci/psychicka-onemocneni-a-drogy.html

 

Když napíšete ve kterém, nebo poblíž kterého většího města bydlíte, rádi Vám potřebné kontakty obratem pošleme. Jak je můžete podle oblasti a typu zařízení vyhledat sám, se dozvíte na stránkách naší poradny, v rubrice Kontakty: http://www.drogovaporadna.cz/kontakty.html

 

Pokud z užíváním marihuany nedokážete přestat a jste z Prahy, nebo okolí můžete se obrátit na pracovníky našeho Denního stacionáře, který disponuje specializovaným programem pro uživatele marihuany a konopných drog:

 

Denní stacionář SANANIM

Janovského 26
170 00 Praha 7
pevná linka: +420 220 803 130
mobil: +420 605 212 175
e-mail: stacionar@sananim.cz
web: http://www.sananim.cz/o-nas-1/denni-stacionar-dst.html

 

Provozní doba:
Pondělí 8 - 16 16:30 -20
Úterý 8 - 16
Středa 8 - 16 18:30 - 20
Čtvrtek 8 - 16 17:30 - 19
Pátek 8 - 15

 

Zároveň Vám doporučuji podívat se na specializovaný web Končím s hulením, který kromě užitečných informací a selftestu závislosti, nabízí i možnost bezplatné online léčby: https://koncimshulenim.cz/

 

Pokud bude pokračovat v dalším užívání a vyhnete se osobnímu kontaktu s odborníky, může se stát, že se nadobro zblázníte.

 

Poděkování nikdy neuškodí.

Držím palce, buďte na sebe opatrný.

Přeji vše dobré, Amrit Sen.

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko