fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Zbláznil se mi syn z drog

Hundovka

Dobrý den, chci se zeptat co mám dělat. Můj syn užívá půl roku zilne pervitin a už se úplně zbláznil. Měl nastoupit do léčebný a nenastoupil. Ale já už sem zoufala,on má stavy že chodí po venku bos lehne si na chodník. Nebo chodí po baráku pobírá veškeré letáky obrazy a všechno mi nosí domu, sám si povídá a vyhrozuje sebevraždou. Jednou už sem volala záchranku a vše sem jim řekla co dělá a že vyhrozuje sebevraždou a záchranka ho odvezla na zachytku a syna za hodinu propustili. A já už sem zoufala potřebuji řadu co mám dělat. On potřebuje hospitalizaci na psychiatrii než se stane něco horšího. Synovi je 24.let.Prosim poradíte mi jak mám postupovat? Dekuji

Odpověděl: Amrit Sen

Zdravím Vás,

 

díky za důvěru. Chápu Vaši náročnou, bolestnou situaci, dobře, že píšete. Internetové poradenství má své limity a jednoznačný samospásný rychlonávod neexistuje. Proto Vám doporučuji zavolat do nejbližšího zařízení, které poskytuje poradenské konzultace a další bezplatné služby, podporu a pomoc rodičům uživatelů návykových látek a domluvit si termín schůzky, není nad osobní pohovor.

 

Při něm, po bližším seznámení se situací, Vám zkušení odborníci doporučí konkrétní užitečné kroky, které můžete pro sebe i syna podniknout, jak s ním komunikovat a jakých chyb se vyvarovat. Seznámí Vás s možnostmi, jak se lze pokusit podpořit motivaci syna k pozitivním změnám a spolupráci s odborníky, bez které se těžko něco změní. Dozvíte se, jak se synem komunikovat a co dělat při jeho toxické psychóze a jak ošetřit sebe, protože tím, kdo v tomto čase potřebuje pomoc především, jste Vy. Těžko pomáhat někomu dalšímu, ve vztahu k synovi, který užívá drogy to platí dvojnásob, pokud nedokážete pomoci sobě.

 

Když napíšete ve kterém, nebo poblíž kterého většího města bydlíte, rádi Vám kontakty na adiktologické ambulance, AT poradny, kontaktní centra a další vhodné bezplatné služby obratem pošleme. 

Jak je můžete podle oblasti a typu zařízení vyhledat sama, se dozvíte na stránkách naší poradny, v rubrice Kontakty: http://www.drogovaporadna.cz/kontakty.html.

 

Pokud jste z Prahy, nebo okolí, můžete se objednat do naší specializované bezplatné poradny.

 

Poradna pro rodiče a partnery SANANIM

Žitná 1574/51
110 00 Praha 1
pevná linka: +420 284 824 234
mobil: +420 739 268 527
e-mail: rodice@sananim.cz
web: http://www.sananim.cz/o-nas-1/poradna-pro-rodice-ppr.html

 

Provozní doba:

Pondělí 9 - 19
Úterý až čtvrtek 9 - 17
Pátek 9 - 15

 

Užitečné odkazy:

http://www.drogovaporadna.cz/pro-rodice-a-blizke.html

http://www.drogovaporadna.cz/pomoc-a-lecba.html
http://www.drogovaporadna.cz/stimulacni-drogy/stimulacni-drogy-historie.html
http://www.drogovaporadna.cz/stimulacni-drogy/pervitin.html

http://www.drogovaporadna.cz/drogy-a-nemoci/psychicka-onemocneni-a-drogy.html

 

Budeme rádi, když se ozvete a dáte vědět, jak Vám je, jak se situace vyvíjí, a jestli Vám byla odpověď užitečná.

 

Držím palce Vám i synovi,

Amrit Sen.

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko