fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Pěstování konopí

Nevim

Dobrý den, chtěl bych se zeptat když mám diagnózu Aspergerův syndrom se kterou teda nesouhlasím a psychiatrie mi zničila přirozený dětství, tak kdybych pěstoval marihuanu a přišla by na to policie, tak jestli by mě právník z toho vysekal abych neskončil ve vězení?

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, 

 

jestli tomu správně rozumím, ptáte se, jesli byste mohl skončit za pěstování marihuany ve vězení, ačkoli máte diagnostikovaný Aspergerův syndrom (se kterým nesouhlasíte a cítíte se psychiatrií poškozený). Chápu to dobře?

 

Zákony platí v ČR pro všechny stejně, tudíž v tuto chvíli byste nejspíš byl postižitelný stejně jako kdokoli jiný. Předpokládám, že jste plnoletý a svéprávný. Diagnoza Aspergerova syndromu není nutně s jakýmkoli omezením svéprávnosti spojována a není tedy důvod, proč byste neměl být považován za trestně odpovědného. Po vyšetření případu policí by mohlo dojít na soud, na kterém by pak bylo rozhodnout o vině a případném trestu. V tuto chvíli by pak záleželo i na vaší obhajobě. Justice je u nás nezávislá, nelze tedy dopředu jasně říct, jaký by byl výsledek. Zároveň se u nás situace ohledně legalizace stále vyvíjí. To, co platí dnes, může být za několik měsíců či let zcela jinak. 

 

Zajímá-li vás aktuální právní situace ohledně marihuany, neváhejte se s dotazem obrátit na bezplatnou právní poradnu Asociace neziskových organizací, kontakt najdete zde.

 

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko