fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Ambulantní léčba a řešení následných problemu

Tworic

Dobrý den.
Vzhledem mé minulosti jsem se dostal do rozporu se zákonem a byl mi nařízení probacni dohled a ambulantní léčba. V této době a po nějakém čase, kdy jsem si prošel už určitými názory typu: nejsem závislý jen občas, přesvědčování okolí že perník není nejhorší, že už to nechci ani vidět po názor že to zvládám. Jsem po dvou letech snažení o firmu, přítelkyni život s ní a hlavně normální život došel do situace kdy vidím následky, lidi jako uživatele co nepřemýšlí o budoucnosti a vidím jejich chování jsem si uvědomil jak jsem se choval, vypadal a žil. Nyní mám soudní nařízení ohledně ambulantní léčby a osobně vím že jít ačkoli na půl hodiny se bavit s někým koho neznám o drogách kterým se snažím vyhnout je jako privonet k jídlu a dostat chuť. Sám nevím jak řešit situaci kdy vím že mám problém už teď menší a menší se závislosti a postupně to přechází na I lehkou averzi na lidi co to užívají a na samotnou drogu. Uvědomuji si následky užívání tvz kolotočem jako prodej věci, ulice, ubytovna být a následný pád zpět na ulici mám už za sebou a nyní nevím jak postupovat dál snažím se korigovat a postupně odbourat sám tu závislost. Nestydím se za to že jsem uživatel sám sobě jsem to přiznal a i si uvědomuji že to nebyla zprávna volba a soud rozhodl o ambulantní léčba, člověk který mě nezna to uznal za vhodné, co tedy dělat pokud okolí vidí že jsem se o dost posunul a život se mi změnil a nejen já ale i ostatní vidím že postupují dal k lepšímu docházet někam co mi teď už nepomůže ale naopak vrací zpět... děkuji s pozdravem T.

Odpověděl: Anna Novotná

 

Dobrý den, Tworic,

 

děkujeme za Váš dotaz a za důvěru.

 

Pokud Vám byla soudem nařízena ambulantní léčba, bude s největší pravděpodobností opravdu potřeba soudu doložit, že jste ambulantní léčbu absolvoval. O Vašich pochybnostech se dá jistě mluvit s Vaším probačním pracovníkem, případně se můžete obrátit na Právní poradnu A.N.O. Ta poskytuje bezplatné právní poradenství lidem, kteří užívali nebo užívají návykové látky.

 

https://poradna.asociace.org/


Právní poradna A.N.O.
Koněvova 1929/95
130 00 Praha 3 - Žižkov

tel.: 222 582 932
mobil: 736 760 701

E-mail: ppano@asociace.org

 

Mají i vlastní online poradnu zde: https://poradna.asociace.org/webova-poradna/

 

Ještě co se týká ambulantní léčby. V dnešní době existují různé formy ambulantní léčby, skupinové i individuální. Dle toho, co píšete, by Vám nejspíš více vyhovovala léčba ambulantní, kdy se Vám individuálně věnuje konkrétní terapeut - adiktolog. Taková léčba určitě není postavena na tom, aby Vás vracela zpátky a způsobovala chutě. Naopak, měla by fungovat jako pojistka v zádech pro takové situace v životě, které nás mohou nečekaně rozhodit, měla by nás posílit v odhodlání nebrat a pomoci najít zbraně, které nám v tomto odhodlání pomohou a budou fungovat. V léčbě se nemusí mluvit jen o drogách a braní, ale o tom, jak se nám daří, jak se cítíme, i o tom, co je horší, co nás znervózňuje, co může být ohrožením atd. Prostě je to místo, kde můžeme mluvit otevřeně úplně o všem a nemusíme se zde bát například odsuzování. Určitě stojí za to zařízení poskytující ambulantní léčbu navštívit a zjistit si informace o tom, jak u nich léčba vypadá, mluvit o Vašich obavách a hledat, co by Vám sedlo.

 

Ve Vašem městě funguje Magdaléna o.p.s. http://www.magdalena-ops.eu/cz/slu%C5%BEby-pro-z%C3%A1visl%C3%A9/l%C3%A9%C4%8Dba/ambulantn%C3%AD-l%C3%A9%C4%8Dba

 

Snad se mi podařilo Vám na Váš dotaz odpovědět a alespoň částečně zmírnit obavy z případné ambulantní léčby.

 

Pokud ne, klidně znovu napište!

 

Za Drogovou poradnu zdraví

Andula Novotná

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko