fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Pomoc alkoholikovi

Pomoc

Dobrý den, žiji s
alkoholikem a nevím si rady. Na léčení jít nechce, protože jeho rodina ho omlouvá a nevěří mi jak je to s ním. Pije každý den, schovává všude láhve mě tvrdí, že se chce změnit ale to tvrdí že od zítra bude jiný život. Chyba je v tom, že po každém vystřízlivění je zase dnes. Přestává chodit do práce a nevadí mu že není příjem. Je nějaká možnost pomoci mu nebo pouze a jen se nechat rozvést a nechat ho se učit. Děkuji

Odpověděl: Dana Pěčová

Dobrý den,

 

soužití se závislým partenrem je velmi náročné. Asi první, co mě napadá je, kde bere peníze na alkohol. Píšete, že přestává chodit do práce a nevadí mu to.

 

Zatím to vypadá tak, že problémy máte spíše vy než on. Zkuste to obrátit, aby pocítil, že jeho příjem doma chybí, že nefunguje a že chcete, aby se to změnilo.

 

Pokud ne, tak ať nastoupí do léčby. Začněte ho zatěžovat odpovědností, nenechte se ukolébávat sliby a manipulovat jeho řečmi. Nebo budete mít doma partnera, ketrý pije, nepracuje a je na vás zcela závislý.

 

Za Poradnu Dana Pěčová

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko